Οι κατατακτήριες εξετάσεις του πρώην Τμήματος Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023 θα διενεργηθούν κανονικά από το επισπεύδον Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Πατρών, κατόπιν εφαρμογής του Προεδρικού Διατάγματος 52/2022. Οι φοιτητές που θα εισαχθούν θα ολοκληρώσουν το πρόγραμμα σπουδών του πρώην Τμήματος Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής και θα λάβουν τον αντίστοιχο τίτλο σπουδών (άρθρο … Συνεχίστε να διαβάζετε το Κατατακτήριες Εξετάσεις του πρώην Τμήματος Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής για  αποφοίτους Ι.Ε.Κ και Μεταλυκειακού έτους Τάξης Μαθητείας.